ZPĚT


NÁHRADA > Macabeo

about-me

Abrazo Blanco Macabeo

0,15L / 85,- | 0,75L / 399,-

VINAŘSTVÍ: Abrazo
ZEMĚ: Aragon (Španělsko)
BARVA: Abrazo blanco má slámově žlutou barvu se zelenými tóny.
CHUŤ: Svěží bouquet s květinovými tóny připomíná aromatické bylinky, jako jsou anýz a fenykl. Víno má čistou ovocnou kvalitu (tóny banánu a kyseliny citronové). Na patře je víno hladké a sametové.
VŮNĚ: Svěží, květinové a citrusové aroma vína doplňují náznaky tropického ovoce.
HROZNY: Macabeo
ZRÁNÍ: do 1 roku
DOPORUČENÍ: Aperetiv, rýžové pokrmy a drůbeží maso.


POPIS

Abrazo blanco je vyrobeno výhradně z odrůdy Macabeo. Vinice se rozkládají v nadmořské výšce 600 metrů v pohoří Sierras de Algairén a Serallón v regionu Cariñena. Vinařství se rozkládá na ploše 3 tis. hektarů, z toho 500 hektarů tvoří bílé odrůdy vín, nejčastěji Macabeo. Průměrné stáří vinic je 20 let a výnos se pohybuje kolem 5 tun na jeden hektar.

Hrozny jsou ručně sklízeny, lisovány a následně zchlazeny na teplotu 12ºC. Poté jsou hrozny fermentovány v ocelových tancích při teplotě 18ºC. Hrozny poté procházejí studenou stabilizací při -5ºC. Po finální mikrofiltraci jsou vína plněna do lahví.

Abrazo blanco má slámově žlutou barvu se zelenými tóny. Svěží, květinové a citrusové aroma vína doplňují náznaky tropického ovoce. Svěží bouquet s květinovými tóny připomíná aromatické bylinky, jako jsou anýz a fenykl. Víno má čistou ovocnou kvalitu (tóny banánu a kyseliny citronové). Na patře je víno hladké a sametové.

Víno doporučujeme podávat při 8-10ºC. Kvalitu vína podtrhnou rýžové pokrmy a drůběží maso. Víno lze ale podávat i samostatně, jako aperetiv.


Licence na dílo